Exkurze do elektráren

autor: | Dub 14, 2015 | Školní aktuality

Exkurze do elektráren

V rámci výuky fyziky se žáci 9. ročníků zúčastnili exkurze do Vodní elektrárny Dalešice a Jaderné elektrárny Dukovany. V Dalešicích se žáci seznámili s výrobou elektrické energie principem roztočení reverzní vodní turbíny, zhlédli film o vodních elektrárnách v naší republice a prošli si provoz celé elektrárny. Následně navštívili informační centrum dukovanské elektrárny. Toto centrum bylo nově otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci. Zde byli žáci formou prezentací a ukázkou na modelech obeznámeni se získáváním energie z jádra, zhlédli několik krátkých filmů a prověřili své znalosti formou testových otázek na jednotlivých stanovištích. Všechny potěšilo, že naše jaderné elektrárny patří mezi nejbezpečnější v Evropě.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv