Exkurze Dukovany – Dalešice

autor: | Čvn 20, 2023 | Školní aktuality

V rámci výuky jaderné fyziky se každoročně koná exkurze 9. ročníků do Jaderné elektrárny Dukovany a Vodní elektrárny Dalešice. Letos proběhla 24.5.2023. Autobus nás nejprve zavezl k Dalešické přehradě, kde jsme se prošli po hrázi. Viděli jsme nejen vodní hladinu, ale úchvatný byl i pohled shora na strojovnu vodní elektrárny. Poté nás autobus svezl k vodní elektrárně. Zde jsme si o ní něco málo povykládali, prohlédli si hráz i dolní přehradu Mohelno. A pak již jsme zamířili směr Dukovany. Tam nás čekala malá přestávka na jídlo a nastal čas na samotnou exkurzi. V informačním centru nás přivítaly zaměstnankyně IC. Nejprve jsme zhlédli úplně nový film o elektrárně. Novinkou a největší atrakcí byla prohlídka elektrárny pomocí virtuální reality. V době, kdy se polovina žáků s brýlemi a sluchátky kochala vnitřkem reaktorové haly, se druhá polovina žáků procházela informačním centrem a seznamovala různými modely JE. Následně jsme si to prohodily. Nakonec jsme navštívili interaktivní hernu, kde jsme si mohli vyzkoušet různé atrakce. Po celou dobu nám dělali doprovod Mgr. Markéta Sekaninová a Mgr. Monika Mikulášková 

Anna Čechová, žákyně 9.D 

Dukovany | Skupina ČEZ - O Společnosti

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv