Filmový festival JEDEN SVĚT

autor: | Dub 2, 2014 | Školní aktuality

Filmový festival JEDEN SVĚT

Dne 25. 3. 2014 se několik žáků devátého ročníku zúčastnilo filmového festivalu Jeden Svět, který pořádala organizace Člověk v tísni. Děti viděly čtyři dokumenty, ke každému dokumentu moderátorka programu řekla několik úvodních slov. Po odvysílání každého filmu následovala krátká diskuze.

Jak se festival líbil,  si můžete přečíst z žákovských komentářů:

  • Romana: „Líbil se mi optimismus, který vyzněl z filmu „Láska na smetišti“. Film byl o bezdomovcích na moskevském smetišti. Přestože mladé páry vychovávaly na smetišti děti, stále věřily v lepší život svých dětí. Stále měly naději, že se dostanou ze smetiště.“
  • Patrik: „Mě to moc nezaujalo. Trochu jsem tam „klimbal“.“
  • Sára: „Líbil se mi dokument „Tanečník Evžen“, protože měl odvahu předstoupit před spolužáky, kteří ho šikanovali, a dokument „Leilina melodie“. Mrzelo mě, že jsem špatně viděla přes hlavu jako květák, která byla přede mnou.“
  • Lenka: „Také se mi líbil film „Tanečník Evžen“. Měl velkou odvahu, uměl pěkně tančit.“

Cílem festivalu bylo dětem představit různé životní osudy lidí, kteří žijí buď na okraji společnosti („Láska na smetišti“ zachycovala život lidí žijících na obřím smetišti na okraji Moskvy), nebo je společnost nějakým způsobem nepřijímá (dokument „Tanečník Evžen“ byl o chlapci, který se věnoval společenskému tanci a spolužáci se mu za jeho koníček posmívali). Také festival poukazoval na porušování lidských práv v nedemokratických společnostech (dokument „Leilina melodie“ z Afghánistánu). Děti se tak nenásilnou formou seznámily s problematikou lidských práv.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv