Informace o ranní družině

autor: | Lis 10, 2016 | Školní aktuality

Informace o ranní družině

Provoz ranní družiny je od 6.45 h do 7.30 h v družinové třídě na Tyršové.

Vychovatelky budou v době od 6. 45 h do 7. 15 h průběžně kontrolovat hlavní vchod do budovy a pouze samy pouštět do školy děti, které do ranní družiny dochází. Od okamžiku, kdy vychovatel dítě pustí do školy a zapíše, je za něho zodpovědný. V případě, že příchozímu dítěti otevře jiná osoba a vychovatelka neví, že je již dítě ve škole, nemůže nést za něho zodpovědnost. Prosím tedy rodiče, aby se vzájemně do budovy nepouštěli, protože vychovatelky potom ztrácí přehled o dalších příchozích dětech. A budeme k tomuto vést i všechny ostatní děti v ranní družině, neboť bezpečnost dětí je pro nás velice důležitá. Také Vás prosím, nevyužívejte ani příchozích učitelů, protože ti by pak museli jít dítě opět nahlásit vychovatelce. Důvodem je, jak jsem již zmínila, nepřehledná situace o příchozích dětech do ranní družiny, volné pobíhání dětí, které se nepřijdou vychovatelce nahlásit. Vychovatelka má ráno ve třídě 30 žáků a nemůže proto dělat dozor v celé budově školy.

Hlavní vchod budovy se naposled otevře v 7. 15 h.
Škola se potom otevírá pro všechny ostatní žáky v 7. 30 h.
Věřím, že se nám společnými silami podaří navodit příjemnou ranní atmosféru.

 

Děkuji Vám všem za spolupráci.

Dagmar Valchařová, vedoucí vychovatelka

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv