Informace pro rodiče o použití elektronických čipů

autor: | Čvn 8, 2020 | Provozní informace

Ke vstupu do budov ZŠ a odebírání obědů ve školní jídelně je ve škole zaveden čipový systém. Pokud máte čip ke vstupu do MŠ nebo ZUŠ Rousínov, můžete si jej ponechat, na začátku školního roku Vám bude aktivován v ZŠ (pro vstup) a ve školní jídelně (pro odběr oběda). Je tedy nutné provést počáteční aktivaci na obou místech. V případě, že bude Vaše dítě navštěvovat školní družinu, pořiďte čip i pro osobu, která bude dítě z družiny vyzvedávat. Čip obdržíte oproti záloze 200,- Kč na pokladě MÚ Rousínov.
Dětem je také možné objednat ISIC průkaz, který funguje stejně. Formulář k objednání můžete stáhnout zde: Žádost o vydání průkazu ISIC prosím vyplňte, podepište a přineste do kanceláře školy nebo pošlete na e-mail mikulcikoval@www.zsrousinov.cz nejpozději do 30. 6. 2020. K žádosti je nutné přiložit fotografii žáka, doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebo zaslat kvalitní sken papírové průkazové fotky. Lze i přinést spolu s žádostí v papírové podobě (na zadní straně se jménem dítěte). Fotografie bude následně přiřazena k žákovi ve školním informačním systému, přes který proběhne objednávka průkazů. Hotový průkaz Vám bude vydán na začátku nového školního roku, kdy dostanete také pokyny k platbě za průkaz.
Další informace k průkazům ISIC najdete zde:

  • Žádost o vystavení průkazu ISIC Školák (pdf)
  • Informace o pravidlech pro užívání průkazu ISIC a zpracování osobních údajů (pdf)

S případnými dotazy se můžete obracet na zástupkyni ředitele školy Mgr. Lucii Mikulčíkovou (e-mail: mikulcikoval@www.zsrousinov.cz, tel. +420 778 433 705)

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv