Jaro na vlastní oči

autor: | Dub 18, 2017 | Školní aktuality

Jaro na vlastní oči

Jaro je v plném proudu a příroda se po zimním odpočinku rychle probouzí. Jarní témata propojují naši výuku například v prvouce, jazyku českém a výtvarné výchově. V minulých dnech jsme v 3.B tvořili pětilístky, skládali básničky, poslouchali ptačí hlasy. Každý si vybral ptáčka, vybarvil ho podle skutečnosti a zjišťoval o něm různé informace. Připravovali jsme se tím na výpravu do nedaleké zahradní kolonie Ve žlebě, kde jsme pod odborným vedením pana Bartla pozorovali nádherné opeřence. Náš laskavý průvodce vyprávěl spoustu zajímavostí. Viděli jsme vývržky poštolky. Dalekohledy nám přiblížily pěnici, drozda, kosa, pěnkavu, hrdličky, holuby. Nejvíce všechny nadchl nádherně zbarvený kačer, který ochotně pózoval u Habrovanského potoka. Povedená vycházka nás přesvědčila, že stojí za to vyrazit do přírody. Není lepší poznání, než všechno vidět na vlastní oči.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv