Ukliďme svět, ukliďme Česko

autor: | Dub 18, 2017 | Školní aktuality

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Výsledek obrázku pro Ukliďme svět, ukliďme Česko

Je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé 158ff9e2095dbb.JPGskládky a nepořádek. Naše škola se zapojila v pondělí 3. dubna 2017 odpoledne. Společně s dětmi a dospělými ze školy Krasohled, Klubem seniorů a maminkami z Mateřského centra Pohádka jsme vyrazili do okolí školy a udělali něco pro své zdraví a životní prostředí. Bylo nás celkem 104 (77 dětí a 27 dospělých). Naplnili jsme 60 pytlů odpadky o hmotnosti přes 850 kilogramů. Odměnili jsme se vynikajícím občerstvením – špekáčky na ohni, povidlovými buchtami a spoustou ovoce. Každý vyhrál v bohaté tombole. Věříme, že čím dříve si člověk na vlastní kůži vyzkouší uklidit černou skládku, tím lépe. Kdo uklízel, neznečistí, snad to u dětí platí dvojnásob.

Pro informaci uvádíme statistiku za rok 2016

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv