Máme vítěze okresního kola matematické olympiády

autor: | Úno 14, 2023 | Školní aktuality

Matematická olympiáda - Základní škola a Mateřská škola Vlčnov, ŠKOLA PLNÁ POHODY

V letošním 5. ročníku se nám aktivních matematiků opravdu urodilo. Školního kola matematické olympiády se zúčastnilo 12 dětí, z toho 7 se stalo úspěšnými řešiteli a postoupilo do kola okresního.  Všichni postupující zaslouží pochvalu za vytrvalost, zvláště ti, kteří to nevzdali a po prvním neúspěšném odevzdání hledali nová a lepší řešení.

Okresní kolo byla velká zkušenost pro všechny. Některé zaskočil čas, někdo si nepozorně přečetl zadání, ale třem žákům se podařilo velmi dobře zabodovat: Pavel Procházka ( 6. místo) a Matyáš Vrána (5. místo) se stali úspěšnými řešiteli a Tomáš Mazel, v silné konkurenci více než 40 žáků ze 14 základních škol, se stal vítězem a nejlepším řešitelem.

Tomovi patří veliká gratulace a do budoucna přání dalších úspěchů. Tom je žákem třídy, ve které je matematika již pátým rokem vyučována Hejného metodou. Jsem ráda, že jsme jeho výjimečný talent měli možnost tímto způsobem rozvíjet. Práci s talentovanými dětmi vnímáme všichni jako velkou radost, ale také zodpovědnost, bez ohledu na zvolenou metodu.

Monika Mikulášková

Matematická olympiáda

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv