McDonald´s Cup 2016

autor: | Kvě 4, 2016 | Školní aktuality

McDonald´s Cup 2016

Školní kola

V pátek 22.4.2016 se žáci 4. a 5.ročníků zúčastnili na stadionu Tatranu Rousínov školního kola McDonald´s Cupu. Jelikož máme jen dvě čtvrté třídy, o vítězi mezi se rozhodlo ve vzájemném dvojzápase. Po vítězstvích 4:1 a 5:2 nad 4.A obsadila 1.místo třída 4.B. Páté ročníky se utkaly systémem každý s každým. Vítězem se stala třída 5.A, druhé místo obsadila 5.C, třetí 5.D a čtvrté 5.B. Týmy na druhém a čtvrtém místě měly shodně po třech bodech a tak muselo o konečném pořadí rozhodnout až skóre.

V úterý 26.4.2016 sehrály svůj turnaj 1. – 3.ročníky. Třetímu ročníku kralovala třída 3.A před 3.C a 3.B. Nejlepšími střelci v této kategorii byli Roman Salcburger ze 3.B a Marek Vintr ze 3.C oba shodně se čtyřmi brankami.
Turnaj 2.ročníku ovládla třída 2.B s třígólovými střelci Patrikem Sodomkou a Jakubem Geclerem před 2.C a 2.A.
V nejmladší kategorii zvítězila třída 1.C před 1.A a 1.B. Nejlepšími střelci v této kategorii byli Martin Vintr z 1.A – 7 branek, a Darek Kuklínek z 1.C – 6 branek.

Okrskové kolo

V pátek 29.4.2016 se na rousínovském stadionu uskutečnilo okrskové kolo McDonald´s cupu pro žáky 4. – 5.ročníků. Naši školu reprezentovali žáci vybraní na základě výkonů ve školním kole a zpočátku si vůbec nevedli špatně, když dokázali porazit nejprve ZŠ Tučapy poměrem 4:0 a poté ZŠ Ivanovice 6:0. V závěrečném zápase nás čekal soupeř nejtěžší – ZŠ Drnovice. V prvním poločase branka nepadla a tak bylo jasné, že kdo dá první gól, pravděpodobně vyhraje. Bohužel to byl právě náš soupeř, který ještě v samotném závěru upravil na konečných 0:2. Naši hráči bohužel doplatili na neproměňování šancí a obsadili tak v turnaji konečné 2.místo. Fotografie z akce najdete zde. Konečné výsledky jsou v tabulce zde.
Naši školu reprezentovali: Milan Kopeček, Daniel Jan Chromý – oba 4.A, Petr Hustoles, Vojta Malý, Adam Šlimar – všichni 4.B, Lukáš Doležel, Václav Hofman, Robert Matula, René Prokop, Vojtěch Vráblík – všichni 5.A, Jan Hvozdovič – 5.B, Vojtěch Srna, Daniel Pařízek – oba 5.C, Petr Toman a Radoslav Dvořáček – oba 5.D. Všem hráčům gratulujeme k druhému místu a děkujeme za reprezentaci školy.

Martin Havlíček

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv