Návštěva expozic Muzea Vyškovska

autor: | Pro 19, 2016 | Školní aktuality

Návštěva expozic Muzea Vyškovska

Příroda VyškovskaSoučástí výuky Environmentálního praktika v 7. ročníku je seznámení se s životem našich předků. To nám 7. prosince 2016 v plné šíři umožnilo Muzeum Vyškovska. Napřed jsme si prohlédli výstavu „Když jsem chodil do školy“, kde jsme si vyzkoušeli, jak se sedělo v dřevěných lavicích s kalamářem. Na kantorské katedře ležela nezbytná rákoska, z obrazu na zdi nás bedlivě sledoval obraz císaře Františka Josefa I. V expozici s názvem „Ten dělá to a ten zas tohle“ jsme řešili křížovku naruby, díky níž jsme odhalovali tajemství různých řemesel. Svoji šikovnost jsme si vlastnoručně ověřili například při mletí obilí na kamenném mlýnku nebo zatloukání floků.
Interaktivní výstava „Vyškovskou přírodou“ nás provedla našim regionem od severu k jihu. Viděli jsme spoustu zvířat a rostlin, mohli jsme si sestavit kostru kočky, poznávat zvuky a vůně, pohladit si srst různých zvířat. Zaujal nás výborný animovaný film Vyškovský časostroj. Naši odpolední návštěvu muzea ukončila hra na štěstěnu. Při odchodu Kristýna prohlásila. „Bylo to super, někdy sem zajdu s rodiči.“ A Zuzka dodala: „ Jediné, co mi vadilo, bylo, že tu hrozně rychle utíká čas.“

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv