Okresní a krajská kola ve florbalu

autor: | Led 28, 2014 | Školní aktuality

Okresní a krajská kola ve florbalu

Okresní kola:

Ve středu 8.1. 2014 se naše děvčata zúčastnila v naší hale okresního kola ve florbalu, do kterého postoupila z prosincových okrsků. Mladší dívky (kat.D3) nejprve podlehly těsně 1:2 děvčatům z Nádražní Vyškov, v přestřelce s Otnicemi braly bod za remízu 4:4 a v posledním utkání překvapivě rozstřílely pozdější vítězky z Purkyňky 6:1, což v konečném součtu znamenalo velmi pěkné třetí místo.

Starší děvčata (kat.D4) potvrdila roli favoritek a vítězství v okresu si zajistila už po prvních dvou zápasech s Nádražní Vyškov a Drnovicemi, které rozstřílela shodně 4:0. Poslední utkání s Komenského Slavkov skončilo smírně 1:1 a nemohlo již nic změnit na tom, že dívky postoupily do krajského kola ve Slavkově.

Starší chlapci (kat.H4) hráli o den později ve Slavkově a z tříčlenné základní skupiny postoupili ze druhého místa po výsledcích 1:1 s Nádražní Vyškov a vítězstvím 3:2 nad Křenovicemi. Všechny naše branky vstřelil Vojta Bartošek. V semifinále jsme si po brankách Lukáše Zimy a Dana Tomečka poradili s Drnovicemi 2:0 a postoupili tak do finále s Purkyňkou. V něm branka nepadla, a tak musely o vítězi rozhodnout nájezdy. Ondra Krejčí nepustil ani jeden a tak úspěšní exekutoři Dan Tomeček a Michal Mrázek rozhodli o našem vítězství a poslali nás do krajského kola.

Kategorie mladších chlapců (H3) se hrála až 22.1.2014 ve Vyškově na Purkyňce v pětičlenné skupině systémem každý s každým. Po úvodních porážkách, 0:3 s pozdějšími vítězi z Nádražní Vyškov a 1:2 s domácí Purkyňkou (branka Zahradníček), jsme si snadno poradili 3:0 s Letním polem (Chelík, Polách, Mrázek J.) a v posledním zápase o našem konečném třetím místě rozhodli po vítězství nad Komenského Slavkov 2:1 Adam Chelík a Jakub Mrázek.

Krajská kola

Obě krajská kola se pro starší kategorie konala ve Slavkově. Nejprve se v úterý 14.1. představila děvčata a po remízách 0:0 se Slavkovem, 3:3 se Šitbořicemi a výhře 3:1 nad Znojmem ovládla s pěti body základní skupinu. Vyrovnané semifinále s Velkou nad Veličkou skončilo v normální době 2:2, ale nájezdy už dokázala ovládnout naše děvčata a postoupit tak do finále. V něm sice podlehla suverénním Pohořelicím 2:7, ale i tak se jedná o obrovský úspěch.

O den později se starší chlapci pokoušeli navázat na své úspěšné spolužačky, nakonec však po výhře 2:0 s Blanskem, prohře 0:1 se Zbýšovem pouze remizovali s domácím Slavkovem 2:2 a o pouhé skóre se tak neprotlačili na úkor domácích do semifinálových bojů. Jaká to byla škoda se ukázalo až později, kdy domácí Slavkov dokázal tento vyrovnaný turnaj celý vyhrát. Na nás tak již čekaly pouze nájezdy o páté místo, ve kterých jsme dokázali porazit chlapce z Veselí 2:0.

Letošní florbalový rok byl jedním z nejúspěšnějších v historii školy.

Všem zúčastněným žákům a žákyním gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Martin Havlíček

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv