Okresní kolo Chemické olympiády

autor: | Bře 4, 2020 | Školní aktuality

Dne 2. 3. 2020 se na půdě ZŠ Nádražní ve Vyškově konalo okresní kolo Chemické olympiády. Z naší školy postoupila do vyšší soutěže na základě výsledků ze školního kola Anička Havlíčková z 9. roč.
Úlohy, které Anička během okresní soutěže řešila, byly hodně náročné. V praktické části v laboratoři dokazovala na principu plamenových zkoušek a srážecích reakcí kationty a anionty neznámých látek. V teoretické části si pak musela poradit s úlohami při neutralizaci látek, rovnicemi příprav a reakcí různých solí a stavebních materiálů. Anička nic neponechala náhodě a pečlivě se na soutěž ve škole i doma připravovala. A to se odrazilo v konečném umístění v silně obsazeném okresním kole, v němž skončila na velmi pěkném 4. místě.
Gratulujeme Aničce k dosaženému výsledku a děkujeme jí za vzornou reprezentaci naší školy.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv