Okresní kolo v basketbalu pro žáky 6. – 7. ročníku

autor: | Bře 6, 2020 | Školní aktuality

Ve středu 26. 2. 2020 se na základní škole Tyršova ve Vyškově uskutečnilo okresní kolo v basketbalu pro žáky 6. – 7.ročníku. Protože se na okrese hraje soutěž v basketbalu pouze ve Vyškově a ani na školách se tomuto sportu zřejmě moc nevěnují, přihlásily se do soutěže z 21 škol na okrese pouze čtyři týmy. Tři školy z Vyškova – Tyršova, Nádražní a Letní pole, a pak naše škola. Hrálo se tedy logicky systémem každý s každým, a naši chlapci, přestože v týmu nebyl ani jeden basketbalista, si vedli v turnaji velmi dobře. V prvním zápase sice prohráli s Nádražkou 2:8, ale jak se později ukázalo, byla to naše jediná porážka v turnaji. V dalších zápasech jsme postupně zvítězili s Tyršovkou 9:7, s Letním polem 15:8 a obsadili tak v turnaji krásné druhé místo. Chlapci ukázali velkou bojovnost, a dokázali konkurovat týmům, které měly ve svém středu vždy minimálně dva basketbalisty. Ke druhému místu jim blahopřejeme. Naši školu reprezentovali: O. Fiala, J. Hráček, T. Košťál, J.Kala, D. Mrázek, R. Salcburger, M. Vintr, F. Wagner a L. Pospíšil.
Martin Havlíček

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv