Olympiáda v českém jazyce

autor: | Led 6, 2014 | Školní aktuality

Olympiáda v českém jazyce

Ve středu 11.12. 2013 se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěže určené žákům 8. a 9. ročníku se zúčastnilo 16 zájemců. V jazykové části uplatnili soutěžící nejen znalosti získané při výuce, ale i bohatost slovní zásoby, pohotovost, nápaditost,  jazykový cit  a sečtělost. V této části dosáhla nejlepšího výsledku Kateřina Bradáčová z 8.A. Slohová část prověřovala tvořivost soutěžících, jejich fantazii a schopnost se rychle a zajímavě vyjadřovat. Žáci se dověděli téma soutěžní práce – Možná se vám už někdy stalo, že … a poté měli 60 minut na to, aby napsali příběh začínající touto větou. Za svou práci nejvíce bodů získala  Adéla Coufalová z 8.C.

Celkové pořadí nejúspěšnějších žáků:

  1. Bradáčová Kateřina
  2. Hlásenský Jakub
  3. Coufalová Adéla
  4. Zlámalová Michaela

Kateřina Bradáčová a Jakub Hlásenský budou školu reprezentovat v okresním kole Olympiády v ČJ a budeme držet palce, ať se jim podaří dosáhnout pěkného výsledku.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv