Pirátská plavba na Baťově kanále

autor: | Srp 10, 2018 | Školní aktuality

Dne 20. června vyrazily třídy 4. B a 4. C vstříc pirátskému dobrodružství, které na ně čekalo na Baťově kanále. Malí piráti se nalodili na loď Noe, která je přepravila do domovského přístavu, který leží u plavební komory Vnorovy I. Během plavby si děti nejen zazpívaly s kapitánkou Janou, ale dozvěděly se i zajímavosti o vzniku Baťova kanálu. V nedalekém lesíku u přístavu čekala na děti dobrodružná cesta s pirátkou Černou Perlou. Děti plnily nejrůznější úkoly a nakonec si vyrobily i vlastní pirátský šátek. Velkou atrakcí se pro děti stala plavební komora, která vyrovnává hladinu mezi řekou Moravou a Baťovým kanálem.

Piráti ze třídy 4. C dostali od své paní učitelky mapu k pokladu, který pro ně připravila jako odměnou za jejich celoroční práci. Každý žák si odnesl nejen sladkou odměnu, ale i pirátskou minci na památku.

Celý výlet obě třídy zakončily opět na lodi. Každého námořníka odměnila kapitánka pirátským šátkem, sladkou odměnou a diamantem. A jak se dětem výlet líbil a co o něm napsaly ve slohové práci?

„Výlet se mi líbil. Líbilo se mi všechno a bylo to moc hezké. Dozvěděla jsem se o Baťové kanále hodně zajímavých věcí. Hodně se mi líbila výroba šátků“. Pavlína 4. C

 „Přijeli jsme a už na nás čekala loď, která se jmenovala NOE. Na lodi jsme zpívali…. V lese jsme dělali úkoly, a když byly správně, dostali jsme razítka… Pak jsme se nalodili a na lodi každý dostal svůj pirátský šátek, lízátko a diamant….“ Aneta 4. B

„…na lodi jsme ještě zpívali a dostali jsme první razítko a za 9 razítek bude poklad…Na konci jsme hledali poklad. A ještě jsme si vyráběli šátky, to se mi nejvíc líbilo.“ Valentýna 4. C

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv