Přírodovědný vzdělávací program Voda

autor: | Kvě 15, 2014 | Školní aktuality

Přírodovědný vzdělávací program Voda

Dne 12. 5. 2014 proběhl pro 38 žáků z 9. ročníku přírodovědný výukový program, který pro ně připravila partnerská škola Gymnázia J.G. Mendela v Brně. Program se zaměřením na vodu byl rozdělen na 2 přednášky z chemie a biologie a praktickou část v chemické laboratoři, kde žáci ve vzorcích vody dokazovali přítomnost kationtů vápníku, hořčíku a posuzovali stupeň její tvrdosti. Po chutném obědě ve zdejší školní jídelně jsme se přesunuli do Čističky odpadních vod v Modřicích a prošli jsme se zajímavým, ale občas nevalně zapáchajícím prostředím, kde jsme krok za krokem sledovali, jak se čistí stokové vody z téměř půlmilionového města Brna.

Fotky z výukového progamu a čističky najdete zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv