Ředitelské volno pro 2. stupeň 16.2. – 18.2.2022

autor: | Úno 15, 2022 | Provozní informace

Vážení rodiče, učitelé, žáci,

Vzhledem k vysokému počtu zaměstnanců, pedagogických i nepedagogických, kteří byli dnes odpoledne KHS umístěni do karantény či jsou aktuálně v pracovní neschopnosti z důvodu nakažení infekcí Covid-19, není možné v nejbližších dnech reálně zajistit výuku žáků 2. stupně. Proto, v souladu se zákonem 94/2021 Sb., je vyhlášeno mimořádné ředitelské volno pro žáky 2. stupně na dobu od středy 16.2. do pátku 18.2. včetně.

Učitelé v karanténě (ne v pracovní neschopnosti) se spojí se svými žáky, kteří budou mít zájem, k přiměřenému objemu distanční práce.

V provozu zůstává pracoviště Tyršova včetně školní družiny (včetně ZUŠ) a částečně Habrovanská pro žáky 4. a 5. ročníku.

Nárok na ošetřovné se pro tento případ řídí zákonem č. 520/2021 Sb., týká se však pouze dětí do 10 let, což je v tomto případě bezpředmětné.

Obědy budou žákům 2. stupně automaticky odhlášeny. Ostatním budou poskytnuty.

Omlouvám se všem za komplikace, je to však nevyhnutelné a snad krátkodobé řešení.

Jiří Kyjovský