Sportem ku zdraví, velí Žákovská rada

autor: | Čvn 27, 2024 | Školní aktuality

Žákovská rada ZŠ Rousínov znovu zorganizovala v závěrečném týdnu školního roku fotbalový turnaj pro žáky 5. až 8. ročníku, který vyvrcholil exhibičním utkáním deváťáků proti učitelům. Deváťáci (Bartošek, Bouda, Hrachovina, Juráček, Kuklínek a Vintr) také v ostatních utkáních zastávali roli rozhodčích. 

V úterý 25. června hned od 8:30 začalo toto sportovní klání. Žáci a žákyně, kteří se do turnaje nezapojili, mohli buďto fandit či hrát nohejbal nebo volejbal na ovále, nebo si vyzkoušet ve sportovní hale taneční lekce salsy a bachaty pod taktovkou paní učitelky Kateřiny Šmehlíkové. 

Fotbalového turnaje se nezúčastnily všechny třídy, neboť některé neposkládaly dohromady funkční tým. Z pátých tříd vznikla dvě družstva – samostatná 5.C si to rozdala s týmem poskládaným z 5.A a 5.B a zvítězila 2:0 díky gólům Davida Mazánka a Matyáše Bukovského. V šestém ročníku měla každá třída svůj tým, a tak se v této kategorii hrálo systémem každý s každým. Dva zápasy, mezi 6.A a 6.B a mezi 6.A a 6.C, skončily bezbrankovou remízou, a tak rozhodlo utkání 6.B versus 6.C, v němž zvítězila 6.C za pomoci dvou gólů Františka Zukala. Vítězem tohoto miniturnaje se tak stala 6.C, která se o něco později poměřila ještě s 5.C a i v tomto utkání vyhrála 2:0. Jeden gól znovu vsítil žák Zukal. 

Největší problémy poskládat kompletní tým měly 7. třídy, zde se nakonec utkala 7.A s výběrem 7.C doplněným jedním žákem ze 7.B a jedním šesťákem. Tyto týmy sehrály pouze jedno utkání a 1:0 zvítězil výběr složený ze 7.C, 7.B a 6.A, přičemž jediný gól vstřelil Vojta Blažík (6.A). V osmém ročníku poskládaly svůj vlastní tým všechny třídy, jen 8.C byla doplněna o jednoho hráče ze 7. ročníku. Zde jsme se kvůli úspoře času rozhodli sehrát miniturnaj tak, že se odehrála dvě semifinále: 8.C porazila 8.A 1:0 díky gólu Davida Ambrozka; 8.D s 8.B hrály v základní hrací době nerozhodně 0:0, a rozhodovaly tedy pokutové kopy, kdy 8.B jeden ze tří neproměnila a rozhodující penaltu proměnil Michael Imriška. Poté se odehrálo utkání o 3. místo, v němž 8.A deklasovala 8.B 6:0, tři góly dal Dominik Hanák a po jednom Matěj Stromský, Michael Krejčí a Tomáš Celý. Finále bylo naopak velmi napínavé. 8.D dlouho vedla 1:0 díky gólu Tobiáše Bezrouka, ale chvíli před koncem vyrovnal Patrik Mahdal, a tak se šlo znovu na penalty. I tentokrát byla přesnější 8.D, která nechybovala, a získala tak 1. místo v této kategorii. 

Vyvrcholením celého sportovního dne bylo exhibiční utkání mezi žáky devátého ročníku a učiteli. Na straně učitelů nastoupili Havlíček, Hýzl, Slíva, Svoboda a Tvrdík, v bráně jim pomohl loňský deváťák Michal Dvořáček a na lavičce jeho bývalý spolužák Matyáš Meitner. Za deváťáky nastoupili Adam Bartošek, Ondřej Hrachovina, Jiří Juráček, Darek Kuklínek a Martin Vintr, branku hájil Michal Šimáček a na lavici náhradníků byla Noemi Ivančová. Všichni zmínění se v průběhu utkání zapojili do hry.  

Žáci byli po celou dobu lepší, ale učitelský tým velmi dobře bránil a první poločas tedy skončil po gólu Jiřího Juráčka pouze 1:0. Ve druhé půli se učitelé snažili vyrovnat, ale asi pět minut před koncem dostali druhý gól od Martina Vintra. Zanedlouho na to snížil na rozdíl jediného gólu Jiří Hýzl. Ačkoli se učitelé snažili vyrovnat, dostali v nastavení ještě jeden gól, tentokrát se zdálky trefil Adam Bartošek. Zápas tak skončil 3:1 pro deváťáky. Na závěr se ještě kopaly penalty, v nichž byl úspěšnější tým učitelů. 

Všichni odcházeli vysportovaní a spokojení. Chtěl bych poděkovat všem žákům a kolegům, kteří pomohli s organizací.   

Mgr. Jan Tvrdík

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv