Studenti opět učí naše žáky

autor: | Kvě 27, 2016 | Školní aktuality

Studenti opět učí naše žáky

I letos pokračuje spolupráce naší školy s Gymnáziem J.G. Mendela v Brně programem vzájemného učení, při němž se studenti gymnázia aktivně zapojují do realizace přírodovědných laboratorních seminářů a spolu s profesory rozvíjí tak u našich žáků zájem o vědu. S velkým nadšením si tak v dubnu naši páťáci zahráli na malé chemiky a pomáhali vyvolat třeba ducha z láhve nebo asistovali při přípravě zubní pasty pro slony.
V pátek 27. 5. se další 20-ti členná skupinka žáků 8. tříd zúčastní chemického semináře, při němž budou zkoumat látky kyselé a zásadité povahy a pak se vydají na exkurzi do čistírny odpadních vod v Modřicích.
A hned v pondělí 30.5. je budou následovat vybraní žáci 9. ročníku, kteří se v laboratoři seznámí s důkazovými reakcemi cukrů, tuků a bílkovin a poté se vydají na prohlídku brněnského pivovaru Starobrno.

Pokyny k programu pro vybrané žáky 9. ročníku

  • Odjezd: 30.5. v 7:30 h z autobus. nádraží v Rousínově (sraz v 7:15 h !! na nádraží)
  • Příjezd: kolem 15:00 h
  • Cena: od 120 – 150,- Kč ( doprava, seminář + vstup do pivovaru)
  • Program:
    • 9:00 – 11:00 h chemický laboratorní seminář
    • 11:30 – 13:00 h exkurze do pivovaru Starobrno

S sebou: pohodlné boty a vhodné oblečení, pláštěnku nebo deštník, jídlo a pití, kapesné dle uvážení ( žáci si budou moci zakoupit občerstvení ), kartičku zdravotní pojišťovny, slevovou kartu na dopravu (pokud žák vlastní).

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv