Velikonoční dílničky

autor: | Dub 24, 2017 | Školní aktuality

Velikonoční dílničky

Podle velikonočních tradic hospodyně na Zelený čtvrtek připravovaly medové pečivo – jidáše, které měly pojistit pevné zdraví . A tak se jidáše pekly i na letošních velikonočních dílničkách, které proběhly na naší škole dne 13. 4. Byly určeny hlavně menším dětem, které si v doprovodu svých rodičů či prarodičů zhotovovaly výrobky, souvisejícími s velikonočními zvyky, oslavou příchodu jara a probouzením přírody. Kromě jidášů si děti mohly vyzkoušet zdobení vajíček nejrůznějšími technikami, vyrobit si zajíčky a kuřátka ze sena, uplést velikonoční pomlázku, ozdobit si jarní věnec nebo vymalovat zvířátka z keramiky a poznat přípravu spousty dalších pěkných ozdob. V jejich pracovním nadšení je podporovali naši žáci a učitelé, kteří jim v jednotlivých dílnách ochotně poradili a ukázali jak na to. Na své si přišly i mlsné jazýčky – všem k dispozici totiž byla kavárna, kde si malí i velcí mohli dopřát různé sladkosti, napečené šikovnými paními učitelkami. Zájem veřejnosti byl opravdu velký a podle spokojených úsměvů odcházejících návštěvníků lze usuzovat, že se jim u nás v dílničkách líbilo. Poděkování náleží tedy všem učitelům a žákům, kteří přispěli k vytvoření příjemné atmosféry a tvořivého zázemí.
A. Šullová

Související obrázek

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv