Výlet třídy 9.B

autor: | Čvn 23, 2017 | Školní aktuality

Dne 7.6. a 8.6.2017 se žáci 9.B zúčastnili dvoudenního výletu, na který se protentokrát vydali do Litomyšle. Vyráželi brzy ráno z autobusového nádraží v Rousínově do Brna, poté se vlakem, kde seděli v tiché zóně, přepravili do České Třebové a tam zase nasedli na autobus do Litomyšle.
Žáci se ubytovali v malinkatých starých dřevěných chatkách v nedalekém kempu.
Jakmile se žáci ubytovali, vyrazili do města. Tam měli chvíli čas na oběd. Poté se vydali na zdejší zámek, kde na sgrafitech našli klíč k věčnému štěstí. Někteří žáci se podívali i do nově zrekonstruovaného kostela. Po návratu do chatek si vzali plavky a ručník a vyrazili na koupaliště. Tam strávili hodinu a půl plaváním, povalováním se ve vířivce a někteří navštívili i saunu.
Na večeři si upekli špekáčky a hermelíny. Ve 20:00 je čekal bowling, kde také strávili hodinu a půl. Pak odešli do kiosku, ve kterém čekali, až se setmí, aby pozorovali noční oblohu. Následoval zasloužený spánek. Brzy ráno, už zase čilí, si sbalili všechny věci, nechali si je uschovat a vyrazili na autobus do podniku Vertex, který prošli a spatřili celou výrobu skelného vlákna. Po prohlídce si vyzvedli své věci a hurá do města, které si prohlédli rozděleni do několika skupinek.
Následoval návrat domů, nejprve autobusem z Litomyšle do Brna a poté autobusem do Rousínova.
Celý výlet jim krásně komentovala jejich oblíbená třídní učitelka Mgr. Markéta Sekaninová a pan učitel Mgr. Tomislav Kuneš.
Třída měla i vlastního maskota Pikachua, který je po dobu celého výletu doprovázel hudbou. Tímto chce třída poděkovat Ondřeji Matulovi za krásné zpříjemnění výletu.

Za třídu Tereza Bobová a Marta Černá

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv