Žáci v dílnách ISŠ

autor: | Pro 7, 2015 | Školní aktuality

Žáci v dílnách ISŠ

Celkem 17 chlapců 8. a 9. ročníku si osahalo stolařské řemeslo. Ve spolupráci s ISŠ Slavkov si na jednoduchém výrobku vyzkoušeli komplex činností – od čtení výkresu a rozměření materiálu, přes řezání, vrtání a opracování až po spojování jednotlivých dílů. Práce probíhaly pod vedením mistrů odborného výcviku. Odměnou za půldenní práci byl žákům celkem zdařilý vlastní výrobek. Dík patří vedení ISŠ za umožnění této akce v prostorách jejich dílen. Tato akce, která je součástí projektu Podpora technických dovedností v rámci Výzvy č. 57 ministerstva školství, by neměla zůstat ojedinělou. Podle předběžné dohody obou škol se bude opakovat. Efekt je namířen směrem k propagaci řemesel.
Bonusem celého projektu je obnova zařízení školních dílen žákovským nářadím a také nástroji pro přípravu materiálu učitelem. Na pořízení věcí v hodnotě bezmála 200 tis. Kč jsme získali prostředky z fondů EU. Od příštího školního roku také začneme žákům nabízet podobné praktické činnosti v rámci volitelných předmětů. Fotogalerie zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv