Opět řemesla

autor: | Pro 7, 2015 | Školní aktuality

Opět řemesla

Zajímavou nabídku dostali žáci 9. tříd od SOŠ Sochorova Vyškov. Tato škola připravila jednodenní propagaci svých oborů zážitkovou formou. Stačilo si vybrat a vyzkoušet, jak v 21. století pracuje zedník, klempíř, pokrývač, obráběč kovů, strojní mechanik či elektrikář. Jak se pájí měď, svařují plasty, jak funguje nivelační přístroj. Jak se pracuje se signovačkou, segmentovou ohýbačkou, se zakružovacími stroji či s digitálně řízenou ohýbačkou plechů. Atraktivní byly ukázky práce CNC strojů, řezání laserovým i vodním paprskem či 3D tisk. Stranou nebyly ani studijní obory – stavebnictví, strojírenství a agropodnikání. Jak se zaměřují stavby, jak funguje projekční kancelář, co je mechatronika.
Naše žáky nejvíc zajímala doba konání. A protože akce začínala až od 12 hodin, doprovázel jsem 6 žáků.