Zájezd do Říma, Vatikánu a Mirabilandie

autor: | Čvn 5, 2015 | Školní aktuality

Zájezd do Říma, Vatikánu a Mirabilandie

V úterý 5.5.2015 začal náš výlet za poučením i zábavou na jih Evropy. Maminky nasmažily řízky, udělaly tousty a kolem 13. hodiny nám svěřily své děti. Čekal nás docela dlouhý přejezd z České republiky přes Rakousko do hlavního města Itálie – Říma a nejmenšího státu světa – Vatikánu.
Ráno v sedm hodin jsme zastavili na okraji Říma u stanice metra. K Vatikánu jsme se dostali asi až za hodinu, protože naše souprava metra měla poruchu a my jsme museli čekat na další. Cestou k náměstí sv. Petra jsme již potkávali početné skupiny lidí a k naší lítosti jsme zjistili, že se nepodíváme ani do baziliky sv.Petra, ani do její kopule, protože tento den měl papež vyhrazený pro audience věřících. Proto jsme Vatikán opustili a šli kolem Andělského hradu po Andělském mostu směrem do centra Říma. Postupně jsme si prohlédli náměstí Piazza Navona s Fontánou čtyř řek, Pantheon, po Michelangelově schodišti jsme vyšli na vrcholek Capitol, ze kterého byl pěkný výhled na Forum Romanum. Po přestávce na občerstvení (jasně zvítězila pizza) a na nákup suvenýrů jsme navštívili Coloseum. Tato památka nás uchvátila svojí velikostí a zachovalostí.
V podvečer jsme se Římem rozloučili a přemístili se na sever Itálie, na její východní pobřeží, do přímořského střediska Rimini. Po horkém dnu jsme prahli po sprše a spánku v posteli. Noc byla krátká, ale nám to příliš nevadilo, protože jsme se těšili na návštěvu zábavního parku Mirabilandia. Velmi nás potěšila malá návštěvnost parku a tím pádem krátké čekací doby na jednotlivé atrakce. A těch nebylo málo. Od horských drah – Katun (invertní loopingová dráha) a iSpeed (nejrychlejší horská dráha v Evropě) – přes atrakce vodní či strašidelné, pro odvážné či méně odvážné až po velké ruské kolo. Moc se nám zde líbilo, a tak jsme odjížděli domů s dobrou náladou, množstvím zážitků a spoustou fotografií.

učitelé: Jiří Hýzl, Vlasta Škrobová, Jan Vykydal

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv