Exkurze do Vítkovických železáren a Velkého světa techniky

autor: | Čvn 2, 2015 | Školní aktuality

Exkurze do Vítkovických železáren a Velkého světa techniky

Víte co je vsázka, struska, odpich nebo jak se létá do vesmíru? To a mnoho dalšího se dozvěděla během své exkurze naše skupina 30 vybraných žáků 8. ročníku , která se dne 28.5. vydala se svými pedagogy a hlavním patronem této akce, Gymnáziem J.G.Mendela v Brně, do slezských Vítkovic. Prohlédli jsme si unikátní objekt, jediný tohoto druhu na Moravě, kde se ještě před 20 lety vyrábělo železo. Vysokopecní okruh nás zavedl do nitra vysoké pece č. 1, kde jsme se dozvěděli vše podstatné o výrobě surového železa a také o dole Hlubina, a výtahem jsme pak „vyfárali“ na vyhlídkovou plošinu do výšky 60 m ( některým se dokonce podařilo dostat až na nejvyšší nadstavbu věže ve výšce 80 m – Bolt tower) a před námi se otevřel nevídaný pohled na průmyslem pulzující Ostravsko. Poté jsme se přesunuli do expozice Velký svět techniky, kde jsme zhlédli v 3D kinu zajímavý film o pravěkých létajících ještěrech, a pak jsme měli možnost si 2 hodiny pohrát na zábavných technických atrakcích, které nás přenesly blíž k poznávání přírodních a fyzikálních věd. Vyzkoušeli jsme si, jak funguje vlnění, prolétli jsme se strojem času až k mamutům, poznávali jsme mikro- a nano-svět, udělali si 3D scan svého těla a třeba si vyzkoušeli kosmodrom. Své dojmy a zážitky jsme si na zpáteční cestě sdělovali i při zastávce v dětmi tolik oblíbeném „fastfoodu“ KFC. Fotky z akce najdete zde.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv