Žákovská rada nám zpestřila závěr školního roku 

autor: | Čvn 30, 2022 | Školní aktuality

Předposlední školní týden tohoto školního roku se odehrály dvě akce, které uspořádala pro žáky 5. až 9. ročníku Žákovská rada. 

Nejprve v pondělí 20. června se žáci dostavili do školy v rámci No Backpack Day (Den bez aktovky) s učebními pomůckami ve všem možném i nemožném – košíky z nákupního střediska, kosmetické taštičky, sušák na prádlo, popelnice, vysavač, Tatra-hračka, květináč atd. – viz. fotogalerie. Byli jsme až překvapeni kreativitou žáků a všichni si to myslím velmi užili. 

 

V pátek 24. června se potom na atletickém ovále uskutečnil Fotbalově-sportovní den, v jehož rámci proběhl fotbalový turnaj družstev 5. až 8. ročníků a na závěr fotbalová exhibice mezi učiteli a žáky 9. ročníku. Ostatní žáci a učitelé (diváci) si v průběhu celého dne mohli vyzkoušet další sportovní aktivity jako badminton, florbal, nohejbal, volejbal ad.  

V 5. ročníku se hrálo rovnou finále, protože tým poskládaly pouze 5.A a 5.C, jejich vzájemný souboj skončil vítězstvím 5.A v poměru 1:0. Naopak v šestém ročníku se, jako v jediném, zúčastnily všechny třídy. Nejprve se tedy odehrálo semifinále, do finále postoupily 6.B (porazila 4:1 třídu 6.A) a 6.C (zvítězila 6:4 nad třídou 6.D). Vítězem této kategorie se stala 6.B, která porazila svého finálového soupeře v poměru 4:3, třetí místo získala 6.A, jež v souboji o třetí místo porazila 2:0 své protivníky z 6.D. V 7. ročníku se nezúčastnila soutěže 7.B, proto zájemci z jejich řad doplnili další týmy. Zde se tedy hrálo systémem každý s každým do tabulky. Celkovým vítězem této kategorie se stala 7.D, která získala 4 body za remízu a vítězství stejně jako třída 7.A, ale 7.D se pyšnila aktivnějším skóre, třetí místo obsadila třída 7.C, které se bohužel nepodařilo nejen získat ani bod, ale ani vstřelit gól. V kategorii 8. ročníku se také hrálo každý s každým. Nejlepším týmem zde byla třída 8.B, jež získala 4 body se skóre 6:2, na druhém místě byla 8.A se dvěma body a skóre 2:2 a poslední skončila 8.D s jedním bodem za jednu remízu (skóre 2:6). 

Všechna utkání v tomto fotbalovém turnaji soudil rozhodcovský tým složený z žáků 9. ročníku (Hráček, Kala, Košťál, Vintr). Nejlepším střelcem turnaje se stal Patrik Doležel ze 6.B, který vstřelil celkem 5 gólů (z toho v úvodním semifinále hattrick), za ním se seřadilo sedm třígólových střelců (Hanák, Juráček, Gecler, Adam, Ambrozek, Mahdal a Bartošek).   

Po turnaji došlo na zlatý hřeb programu – utkání učitelů proti žákům 9. ročníku. Zde se vyměnil logicky i tým rozhodčích (hlavní rozhodčí Viktória Skočovská (9.A), čárové rozhodčí paní učitelky Sekaninová a Straňáková. I toto utkání, stejně jako všechna ostatní, se odehrálo v přátelském duchu a deváťáci dokázali, že mládí má zelenou a zvítězili v poměru 4:1 (poločas 3:0). Za deváťáky vstřelili po dvou gólech Jakub Hráček a Marek Vintr, za učitele vsítil čestný gól symbolicky pan ředitel Jiří Kyjovský.   

Celým pátečním dnem nás v roli komentátora a moderátora prováděl skvělý Matyáš Meitner, za záznam výsledků a střelců byla zodpovědná Viktória Skočovská. Chci ale na tomto místě poděkovat všem zastupitelům Žákovské rady za pomoc při organizaci těchto myslím vydařených akcí. 

Jan Tvrdík

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv