Zapojili jsme se do akce Ukliďme Česko

autor: | Dub 8, 2024 | Školní aktuality

Prolog: Začíná akce Ukliďme Česko. Do školní zahrady vchází první skupinka dětí. Jeden z chlapců právě dokončil konzumaci lízátka a špejli od něj bezmyšlenkovitě odhazuje na zem…

——————————-

Úklidu se 2. dubna 2024 zúčastnila stovka žáků a učitelů. Příprava po mnoho dnů řešila logistiku – kdo, s kým, kdy, kde, jak, kam, co s sebou… Úklidové čety podle plánků a detailních instrukcí posbíraly během pár hodin mnoho odpadu nejen v okolí školy, ale i na vzdálenějších místech. Nebylo to jednoduché. Po návratu do zahrady čekalo na dobrovolníky občerstvení, které zajistilo město (špekáčky se všemi souvisejícími komponenty, jablka, sladké tyčinky Alaska). Čaj do várnice ochotně připravila školní jídelna. Velké díky všem zapojeným.

——————————-

Epilog: Hodinu po ukončení úklidu odcházím hlavním vchodem ze školy. Z chodníku v okolí laviček sbírám nakousaná jablka a hrst poházených obalů  s rozšlapanými tyčinkami Alaska…

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv