Den přírodních věd v ZOO Brno

autor: | Říj 13, 2015 | Školní aktuality

Den přírodních věd v ZOO Brno

Dne 6.10. 2015 se skupinka 15 žáků z 8. a 9. ročníku zúčastnila Dne přírodních věd v Brně. Paní učitelka nám předem sdělila, že se letos koná už 3. ročník soutěže, který je spojený s přírodovědnými předměty. Tentokrát je zaměřený na téma energie, které nás bude provázet v různých podobách na všech soutěžních stanovištích. A tak jsme v úterý v 7:30 h nasedli do autobusu směr Brno a před devátou jsme už vystupovali ze šaliny poblíž zoologické zahrady. Byli jsme překvapeni, kolik podobných skupinek kluků a holek se vydalo se svými učiteli stejným směrem. Po průchodu vstupním turniketem se nás ujala šikovná slečna Sára, studentka střední chemické školy, která nás rozdělila do 3 skupin a po celou dobu soutěže nás provázela a kontrolovala naše odpovědi. Hned na prvním stanovišti jsme se docela zapotili, když jsme na základě krátké přednášky a našich znalostí měli vybrat organismy autotrofní, heterotrofní a mixotrofní , pak následovala termofyzika a také způsob získávání energie z hlubin země i u masožravých rosnatek. Na stanovišti chemie to docela bouchalo – studenti chemie nám totiž předváděli , co dovede suchý led, pozorovali jsme barevné přeměny i výbuchy s peroxidem vodíku a nakonec si jeden z nás odnesl zlatou desetikorunu. V teráriu jsme se dozvěděli o jedovatých slinách aligátora, u žiraf jsme tápali nad parohy soba a losa a nakonec jsme si poslechli zajímavosti ze žirafího života. Fotky z akce naleznete zde. A pak už slečna Sára sčítala naše body a konečné umístění mezi 53 soutěžními družstvy bylo radostné:

  • 7. místo – 8. roč. ( Víťa, Sebastian, Gabča, Eliška, Magda)
  • 10. místo – 9. roč. ( Evča, Vláďa, Vojta, Gabča, Kája)
  • 14. místo – 9. roč. ( Klárka, Sára, Míša, Kryštof, Kuba)

Čekala nás cesta domů a zároveň půlhodinka ve Vaňkovce, kterou každý využil po svém – někteří zamířili ke koutku s občerstvením, jiní se zaradovali nad možností nákupů….. a tím se pomalu končil náš den plný soutěží, zábavy a poznávání….
Zpracovaly: Sára Machová a Míša Holoubková, žákyně ZŠ Rousínov

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv