Exkurze do ČOV Modřice a G JGM Brno

autor: | Kvě 31, 2016 | Školní aktuality

Exkurze do ČOV Modřice a G JGM Brno

DSC07142.JPGExkurzi pro vybrané žáky 8. ročníku do čističky odpadních vod a na chemický seminář popsal Martin Košťál z 8.B takto:
„V pátek 27.5. jsme byli na Mendelově gymnáziu (G JGM) v Brně, kde pro nás profesoři společně se studenty připravili poučení i zábavu při pokusech s hydroxidy a kyselinami. Tyto látky jsme v laboratoři zkoumali pomocí UIP ( to je zkratka pro indikátorový papírek, který změnou barvy do modra nebo červena určí látku kyselou nebo zásaditou) a pak i měřicí elektrodou, která nám přesněji zobrazila tutéž veličinu pomocí pH grafu na notebooku. Pak jsme autobusem projeli téměř celé Brno do Modřic k čistírně odpadních vod. Zaměstnanec ČOV nás provedl během hodiny a půl celým komplexem. Viděli jsme koloběh mechDSC07078.JPGanicko–biogického čištění vody, prohlédli jsme si, jak jednotlivé stupně čištění pracují, a dozvěděli jsme se i pár příběhů např. o praní špinavých peněz a o některých kuriózních nálezech. Téměř každý odtud vyšel „zocelený“, protože takovou „vůni“ ještě nezažil. Jak rádi jsme se vraceli za čistějším vzduchem do Rousínova!“

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv