Exkurze do Vítkovických železáren

autor: | Kvě 18, 2015 | Školní aktuality

Exkurze do Vítkovických železáren

Exkurze do Vítkovických železáren se uskuteční dne 28.5. 2015 pro 30 žáků 8. ročníku díky spolupráci s Gymnáziem J.G. Mendela v Brně.

  • Odjezd:  8:15 h autobusem od garáží p. Darebníka v Rousínově (sraz v 8:00 h)
  • Příjezd: kolem 18 h opět ke garážím p. Darebníka
  • Cena: zdarma ( náklady hradí organizátor akce – Gymnázium J.G. Mendela)
  • Program: 11 h – prohlídka vysoké pece; 13 h – Velký svět techniky + doprovodný program (14 h) + kino projekce (15 h)

Co žáci uvidí, dozví se či si budou moci vyzkoušet?
Vysoká pec

Žáci absolvují trasu, jak krok po kroku v tajemných útrobách vítkovických železáren vznikalo surové železo.

Velký svět

Na ploše 14 000 metrů čtverečních jsou připraveny celkem čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi jsou Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Nabídku centra rozšiřuje 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo). Společným jmenovatelem všech světů je poznání prostřednictvím zábavy a hry, na vlastní kůži. Návštěvníci mohou přijít na kloub fungování města nebo lidského těla, strojem času se proletět třeba do pravěku k mamutům, pochopit, co je to vlastně duha nebo bouřka a spoustu dalšího.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv