Lev do světa

autor: | Čvn 2, 2015 | Školní aktuality

Lev do světa

V průběhu měsíce dubna jsme zahájili na naší škole projekt Lev do světa, který si klade za cíl navázat spolupráci mezi školami v partnerských městech Rousínova, tedy v maďarském Halászteléku a italském Darviu. Žáci 4. ročníku se seznámili s cestovatelem lvem Alexem, který navštíví naše partnerská města a pokusí se navázat naši spolupráci s tamějšími školami. Aby mu děti práci ulehčily, přiložily ruku k dílu a vytvořily spoustu materiálů. Protože neumí maďarsky ani italsky, psaly děti v angličtině. V různě výtvarně zpracovaných plakátech vyprávěly o sobě, svých zájmech a oblíbených zvířatech, stejně jako o našem městě.
Vše jsme pečlivě zabalili a popřáli Alexovi šťastnou cestu do Maďarska a Itálie. Těšíme se, že obě návštěvy stihne ještě v tomto roce a že se k nám vrátí v předvánočním čase, aby nám pověděl o svých cestách a o tom, koho potkal a co nového se dozvěděl.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv