Poznávací zájezd do Dánska

autor: | Kvě 31, 2017 | Školní aktuality

Poznávací zájezd do Dánska

Je úterý 9. května 2017, 18 hodin a 32 žáků z osmých a devátých tříd naší školy vyráží na dalekou zahraniční cestu směr Dánsko. Maminky vybavily děti spoustou dobrot, které hned po usazení na ta nejlepší místa v autobusu začínají děti rozbalovat, ochutnávat a nabízet ostatním. Tatínci naopak své ratolesti zásobili dostatečným množstvím peněz různých evropských měn – českými korunami, eury a hlavně těžce sehnatelnými dánskými korunami. V autobusu panuje dobrá nálada plná očekávání z návštěvy pro většinu dětí zatím neznámé země. Po bezproblémovém přejezdu České republiky i Německa se dostáváme do Dánska. Jsme první autobus na parkovišti před Legolandem, bohužel počasí je pravé dánské – mrholení se střídá s deštěm, krátkým sluníčkem a teplotou pod 10 stupňů Celsia. I tak se do Legolandu velmi těšíme. Nejenom na stavby z tisíců kostiček, ale hlavně na atrakce, které jsou jeho součástí. Těch jsme si užili za celý den dostatečně. Ať se to týkalo tří horských drah (někteří litovali, že na žádné z nich nebyla otáčka o 360 stupňů, jiní zase raději nevyzkoušeli žádnou), krásného podmořského světa, 5D kina, laserových aktivit, projížděk vláčkem či získávání výher.
Legoland jsme opouštěli skoro jako poslední návštěvníci a po krátkém přejezdu dorážíme do kempu, kde na nás čeká příjemné překvapení v podobě vyhřátých chatiček. Páni řidiči nás nakrmí českými párky, chlapci dokonce využijí kuchyňského vybavení v chatkách a dávají se do vaření další večeře. Následující noc je však krátká. Již po páté hodině vstáváme, balíme, uklízíme a nastupujeme zpět do autobusu. Z Jutského poloostrova se po 4 hodinách cesty ( mimo jiné i po třetím největším visutém mostu) dostáváme do hlavního města Dánska – Kodaně. Bohužel i zde nás vítá nevlídné, studené a deštivé počasí, ale my již obdivujeme postupně Malou mořskou vílu, střídání stráží u královského paláce, muzeum s korunovačními klenoty a na cestě lodičkou už nás doprovází sluníčko, sice trošku zubaté, ale námi velmi vítané. Ve zbytku dne procházíme ještě centrem Kodaně, nakupujeme suvenýry a zcela znaveni, ale spokojeni a plní dojmů usedáme do autobusu na cestu zpět domů. Tu máme ještě zpestřenou a obohacenou jízdou na trajektu, který nás v nočních hodinách přepravil z Dánska do Německa. Druhou noční hodinu usedáme opět do autobusu, usínáme a necháme se dovézt zpět do Rousínova.
Děkujeme rodičům za ochotu tento velmi finančně náročný zájezd dětem zasponzorovat, pánům řidičům ze společnosti JV Car Rašovice za zcela bezproblémovou a bezpečnou přepravu a v neposlední řadě paní Bc. Lence Navrátilové z CA Grand Travel za zcela dokonalou přípravu celého zájezdu, za ochotu, trpělivost a vstřícný, profesionální přístup k řešení různých potíží při přípravě i v průběhu zájezdu.

Výsledek obrázku pro dánsko legolandVýsledek obrázku pro dánsko vlajka

Související obrázek

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv