Rozumět přírodě a pomáhat jí dává smysl

autor: | Kvě 3, 2021 | Školní aktuality

Pták roku 2021Každým rokem vyhlašuje Česká společnost ornitologická Ptáka roku. Jeden z jarních přírodopisných úkolů pro žáky 6.B se týkal právě letošního opeřence roku. K řešení tohoto aktuálního tématu propojeného s reálným světem šesťáci přistoupili velmi tvořivě. V praxi také využili jazykové dovednosti, které rozvíjejí v češtině. Měli na výběr ze tří možností: složit oslavnou báseň, napsat příběh nebo správně vyrobit berličku a umístit ji na vhodné místo v krajině.

Vždy museli vycházet ze správných údajů. Nejdříve tedy samostatně zjišťovali, o který druh se jedná a seznamovali se s informacemi o jeho životě, stavbě těla či studovali různé zajímavosti. Vypravili se na procházku a pozorně sledovali, zda-li ptáka roku uvidí. Fotografovali místa, která by mu svými podmínkami vyhovovala.

Vybrat nejpovedenější díla je nesnadné. Přečtěte si Báseň autorky Nely a příběh Život káněte od Justýny. Užitečnou funkci plní devět nově instalovaných berliček pro káně lesní – Ptáka roku 2021. Můžete se inspirovat a do výroby se pustit také. S návody Výroba berličky od Davida a Výroba berličky od Martina to není nic těžkého.  A pomáhat přírodě má smysl.

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv