Výukový pořad “Používám mozek”

autor: | Lis 1, 2016 | Školní aktuality

Výukový pořad “Používám mozek”

V pondělí 24. října se žáci 7. a 8. tříd účastnili výukového pořadu s názvem Používám mozek. Celý program byl založen na využití velkého množství názorných pomůcek, mezi nimiž nechybělo například fakírské lůžko nebo fukar na listí. Na modelu mozku s demonstrací průběhu impulzů byly žákům předvedeny základní principy fungování mozku, na modelu ucha v nadpřirozené velikosti s funkčním bubínkem a pohyblivými kůstkami měli možnost vidět, co se děje uvnitř ucha, pokud do něj pustíme hlasitou hudbu. Další názorné pomůcky pomohly pochopit, co na nás negativně působí při učení, připomněli jsme si, jak se efektivně učit. Zajímavým tématem byl také strach – jak vzniká a jak se mu můžeme bránit.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv