Den zvířat

autor: | Čvn 30, 2017 | Školní aktuality

Na netradiční výuku Den zvířat 22. 6. 2017 si děti přinesly své domácí mazlíčky. O druhovou rozmanitost nebyla nouze. Mohli jsme pozorovat leguána zeleného,ježka afrického,kočku, žabku,různé druhy křečků, morčat,želviček, afrických šnekůzakrslých králíčků a andulek. Na vyučování se žáci připravili opravdu vzorně. Vytvořili si zajímavé referáty, které prezentovali před spolužáky. Odpovídali na otázky svých kamarádů a vyhledávali různé informace z odborné literatury. Svá zvířátka také namalovali v hodinách výtvarné výchovy. Tohoto tématu se týkala i řada dalších aktivit – křížovky, osmisměrky nebo hledání rozdílů. Na naši výuku se přišli podívat i naši spolužáci ze třetí a čtvrté třídy, kterým se zvířátka velmi líbila. Doufáme, že tato výuka přinesla žákům nejen další zajímavé informace o chovu domácích mazlíčků, ale také zdokonalila komunikační schopnosti dětí.